Chemia gospodarcza z Niemiec – skąd się bierze jej popularność?

Chemia gospodarcza z Niemiec

Chemia gospodarcza z Niemiec – skąd się bierze jej popularność?

Chemia gospodarcza z Niemiec staje się coraz bardziej popularna. Chyba każdy z nas słyszał kiedyś o środkach chemicznych sprowadzanych z zagranicy. Być może nasi znajomi, ktoś w rodzinie lub my sami jej używamy. Chyba w każdym już  mieście możemy znaleźć sklep lub hurtownię oferującą niemiecką chemię gospodarczą. Skąd wzięła się jej popularność?

Różnorodność produktów

Nie jest tajemnicą, że każdy kraj posiada swoich producentów. Dotyczy to również środków czyszczących i  piorących. Wszystko co nowe i nieznane jest dla nas ciekawe i pozwala przełamać rutynę. Zanim wybierzemy odpowiedni dla nas środek piorący testujemy najpierw różne proszki, płyny, kapsułki i tym podobne. Jeśli któryś spełni nasze oczekiwania zostajemy przy nim na długie lata. Jednak nowe marki pojawiające się nagle na rynku na przykład z Niemiec sprawiają, że mamy ochotę sprawdzić jak działa czy pachnie nieznany nam płyn lub mleczko do czyszczenia. 

Skąd różnica w składzie?

Produkty produkowane w Niemczech ale również te, których marki dostępne są również w Polsce mają nieco inny skład. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Przede wszystkim wynika to z naszej kultury – lubimy inne zapachy i ich inną intensywność, mamy inne rytuały związane z praniem czy czyszczeniem, a nawet w inny sposób dbamy o ekologię przez co niektóre produkty są bardziej skoncentrowane lub mniej.

Stereotypy i chemia gospodarcza z Niemiec

Popularność niemieckiej chemii wiąże się również chyba z naszą podświadomością i stereotypami. Ciągle pamiętamy z własnego doświadczenia lub opowieści historie kiedy to w sklepach nie było prawie nic, a produkty zagraniczne były wtedy czymś niezwykłym dodatkowo charakteryzujące się trwałością i jakością. Później w latach 90-tych również niemieckie środki chemiczne cieszyły się dalej popularnością. Ludzie jeździli jak mieli okazję do Niemiec i kupowali właśnie między innymi proszki do prania w takiej ilości, żeby starczyły do następnej podróży, a nieraz również znajomym czy sąsiadom. Jeśli ktoś miał rodzinę za granicą czasem dostawał paczkę, w której znajdowała się między innymi chemia gospodarcza z Niemiec.

Przede wszystkim środki piorące

Chemia gospodarcza z Niemiec to przede wszystkim środki piorące. Zdecydowana większość osób ceni sobie tego typu produkty pochodzące od naszych zachodnich sąsiadów dlatego, że są znacznie bardziej skoncentrowane. Oznacza to, że taka sama ilość płynu czy proszku starczy na więcej prań. Dlaczego zachodnie środki piorące są mocniej skoncentrowane? Wskazuje się w tym przypadku na przyzwyczajenia konsumentów. Polacy najczęściej używają więcej środka, niż jest to zalecone na etykiecie. Właśnie dlatego korzystając z niemieckiej chemii, możemy na początku zaskoczyć się jej efektywnością i wydajnością.

To oczywiście tylko kilka z powodów, dzięki którym chemia zagraniczna w tym niemiecka jest tak popularna w Polsce. Dodatkowo Polacy chwalą sobie niemieckie produkty i nie zapowiada się, żeby miało się to zmienić. Jeżeli interesują się Państwo rynkiem chemii gospodarczej w Polsce, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułami – “Dystrybucja środków czystości“, a także “Hurtownia artykułów chemicznych“. Zapraszamy!

No Comments

Add your comment