Dystrybucja chemii gospodarczej z zagranicy – skąd kupić produkty do swojego sklepu?

Dystrybucja chemii gospodarczej z zagranicy - skąd kupić produkty do sklepu?

Dystrybucja chemii gospodarczej z zagranicy – skąd kupić produkty do swojego sklepu?

Dystrybucja chemii gospodarczej z zagranicy to jej droga od producenta aż do nabywcy. W przypadku sprzedaży produktów wytworzonych w kraju, proces ten nie jest szczególnie skomplikowany. Jednak, co jeśli chcemy zaoferować konsumentom oryginalną chemię gospodarczą zachodniej marki? Do wyboru mamy wtedy dwa rozwiązania: sprowadzić towar samodzielnie lub za pośrednictwem hurtowni. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Chemia gospodarcza prosto od producenta

Zachodnia chemia gospodarcza cieszy się w naszym kraju coraz większym uznaniem. Nie dziwi zatem fakt, że zarówno klienci, jak i właściciele drogerii oraz sklepów poszukują informacji na temat dystrybucji chemii gospodarczej z państw takich jak Niemcy, Włochy czy Wielka Brytania. Przedsiębiorcy mają możliwość sprowadzenia takich wyrobów bezpośrednio z kraju produkcji. Zamawiając detergenty czy kosmetyki u producenta, trzeba jednak liczyć się z wysokimi kosztami. Dystrybucja chemii gospodarczej niemal wprost z linii produkcyjnej wymaga bowiem złożenia naprawdę dużego i kosztownego – zamówienia, co może okazać się rozwiązaniem nieosiągalnym dla niewielkiego sklepu czy startującej na rynku firmy. Taki sposób zaopatrywania sklepowych półek w towary ma też inną podstawową wadę – wymaga dużego zaplecza magazynowego, co ogranicza także możliwość różnicowania asortymentu w sklepie.

Dystrybucja chemii gospodarczej za pośrednictwem hurtowni

Jeśli interesuje nas dystrybucja chemii gospodarczej, mamy przed sobą dwie opcje: zakup u producenta i zakup w hurtowni. Pierwsze rozwiązanie ma następujące wady:

  • wymaga złożenia dużego, kosztowego zamówienia,
  • wymaga posiadania magazynów do przechowywania zamówień,
  • ogranicza możliwość dywersyfikowania asortymentu sklepowego,
  • może wiązać się z wysokimi kosztami transportu towaru.

Drugie rozwiązanie, czyli dystrybucja chemii gospodarczej z zagranicy za pośrednictwem hurtowni to zdecydowanie prostsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, które wiąże się ze znacznym ograniczeniem kosztów. Dlaczego?

  1. Po pierwsze: sklep nie musi składać ogromnego zamówienia. Przedsiębiorca ma szansę zamówić kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk danego produktu na próbę. Pozwala to zadbać o zróżnicowaną ofertę i wybadać rynek.
  2. Po drugie: sklep nie musi magazynować ton towarów. Hurtownie posiadają własne magazyny, dzięki czemu sklep zamawia tyle towaru, ile jest w stanie pomieścić na swoim zapleczu.
  3. Po trzecie: koszty są znacznie niższe. Wynika to z mniejszych zamówień oraz – niekiedy – ze skrócenia drogi dystrybucji.
  4. Po czwarte: czas oczekiwania na towar jest krótszy. Dystrybucja chemii gospodarczej za pośrednictwem hurtowni może polegać na dostarczaniu produktów z krajowych magazynów. W takim przypadku na dostawę sklep może oczekiwać jedynie kilka dni – nie ma potrzeby udawania się po wyroby do producenta za granicę.

Jak widać, dystrybucja chemii gospodarczej na linii producent – hurtownia – sklep jest znacznie korzystniejsza niż zamawianie produktów bezpośrednio u wytwórcy. Wiąże się także z prostszymi procedurami, ponieważ przypomina zaopatrywanie się u lokalnych przedsiębiorców.

Sprawdź też więcej informacji o fenomenie chemii niemieckiej w Polsce: https://www.speedclean.pl/sprzedaz-chemii-niemieckiej-w-polsce/

Czy dystrybucja chemii gospodarczej z zagranicy jest opłacalna?

Czy w ogóle warto rozważać opcję, jaką jest dystrybucja chemii gospodarczej z zagranicy z takich krajów jak Niemcy czy Włochy? Chemia zachodnia cieszy się w Polsce coraz większym zaufaniem i coraz większym zainteresowaniem. Konsumenci sięgają po nią chętnie ze względu na cechy, z których znane są zagraniczne wyroby. To między innymi wydajność, skuteczność czy korzystny stosunek jakości do ceny – takie zalety zachodniej chemii gospodarczej znane są niemal każdemu. Do sięgania po takie produkty konsumentów skłania nie tylko ciekawość, ale i zadowolenie. Mało kto rezygnuje z kupowania chemii gospodarczej z zachodu po tym, jak miał już szansę jej spróbować. Dystrybucja chemii gospodarczej zza granicy – pod warunkiem jej oryginalności – może okazać się zatem świetnym pomysłem na dalszy rozwój biznesu. Oczywiście, ważne jest także zlecenie dostaw zaufanemu dystrybutorowi, czyli hurtowni z wieloletnim doświadczeniem i dobrymi opiniami.

No Comments

Add your comment