Chemia niemiecka – skąd się bierze jej popularność?

Usługi szybkiego sprzątania

Chemia niemiecka – skąd się bierze jej popularność?

Chyba każdy z nas słyszał kiedyś o środkach chemicznych sprowadzanych z zagranicy. Być może nasi znajomi, ktoś w rodzinie lub my sami jej używamy. Chyba w każdym już  mieście możemy znaleźć sklepik lub hurtownię oferującą niemiecką chemię gospodarczą. Skąd wzięła się jej popularność?

Nie jest tajemnicą, że każdy kraj posiada swoich producentów. Dotyczy to również środków czyszczących i  piorących. Wszystko co nowe i nieznane jest dla nas ciekawe i pozwala przełamać rutynę. Zanim wybierzemy odpowiedni dla nas środek piorący testujemy najpierw różne proszki, płyny, kapsułki i tym podobne. Jeśli któryś spełni nasze oczekiwania zostajemy przy nim na długie lata. Jednak nowe marki pojawiające się nagle na rynku na przykład z Niemiec sprawiają, że mamy ochotę sprawdzić jak działa czy pachnie nieznany nam płyn lub mleczko do czyszczenia. Produkty produkowane w Niemczech ale również te, których marki dostępne są również w Polsce mają nieco inny skład. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. przede wszystkim wynika to z naszej kultury – lubimy inne zapachy i ich inną intensywność, mamy inne rytuały związane z praniem czy czyszczeniem, a nawet w inny sposób dbamy o ekologię przez co niektóre produkty są bardziej skoncentrowane lub mniej.

Popularność niemieckiej chemii wiąże się również chyba z naszą podświadomością i stereotypami. Ciągle pamiętamy z własnego doświadczenia lub opowieści historie kiedy to w sklepach nie było prawie nic, a produkty zagraniczne były wtedy czymś niezwykłym dodatkowo charakteryzujące się trwałością i jakością. Później w latach 90-tych również niemieckie środki chemiczne cieszyły się dalej popularnością. Ludzie jeździli jak mieli okazję do Niemiec i kupowali właśnie między innymi proszki do prania w takiej ilości, żeby starczyły do następnej podróży, a nieraz również znajomym czy sąsiadom. Jeśli ktoś miał rodzinę za granicą czasem dostawał paczkę a w niej również cenna chemia domowa.

To oczywiście tylko kilka z powodów, dzięki którym chemia zagraniczna w tym niemiecka jest tak popularna w Polsce. Dodatkowo Polacy chwalą sobie niemieckie produkty i nie zapowiada się, żeby miało się to zmienić.

No Comments

Add your comment